Naprawa i wymiana szyby przedniej Zielona Góra — jak przebiega?

szyba samochodowa zimą

Niestety, zdarzają się sytuacje, w których wymiana szyby w samochodzie jest konieczna. W wyniku uderzenia kamieniem lub kolizji może dojść do pęknięcia szyby i próba jej naprawy może być nieskuteczna. Czy warto próbować samodzielnie wymienić szybę czy lepiej zlecić to pracownikom serwisu szyb samochodowych w Zielonej Górze? Nie szukaj odpowiedzi na te pytania w innym miejscu. Przeczytaj nasz poradnik!

W jaki sposób wybrać szybę samochodową na wymianę?

Wymieniając szybę samochodową należy wybrać podobną do tej, jaka była zamontowana fabrycznie, odpowiadającą oryginalnej specyfikacji producenta auta. Szyby różnią się od siebie w zależności od typu pojazdu, modelu i roku produkcji. Mogą być też wykonane z różnych materiałów - ze szkła hartowanego, szkła laminowanego, szkła akustycznego itp.  W tym przypadku wyboru należy dokonać z uwzględnieniem własnych wymagań i preferencji. Nie warto natomiast kusić się o zakup taniej używanej szyby do samochodu. Może ona posiadać rysy i inne defekty a także może być zmatowiona. Chcąc utrzymać właściwy komfort i bezpieczeństwo na drodze, zdecyduj się na zakup nowej szyby samochodowej. Jej cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, ale nie w każdym przypadku wybierać najdroższą opcję. Ważne, aby producent posiadał certyfikat ISO/TS 16949:2002, będący potwierdzeniem wysokiej jakości produktu. Jeśli to możliwe, unikaj zakupu najtańszych zamienników szyb samochodowych bez certyfikacji.

A jeżeli wciąż masz wątpliwości, skonsultuj się z mechanikiem w warsztacie samochodowym. Rozmowa z fachowcem z pewnością rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości związane ze sprawnym montażem szyb samochodowych w Zielonej Górze.

Jak przebiega proces wymiany szyby w Zielonej Górze?

Wymiana szyb samochodowych polega na demontażu elementów związanych z szybą, wycięciu uszkodzonej szyby i wklejeniu nowej. To proces wymagający odpowiedniego zaplecza technicznego a także doświadczenia i wiedzy. Tylko właściwe wykonanie usługi wymiany szyby przedniej w mieście Zielona Góra jest gwarancją bezpieczeństwa na drodze. Oto poszczególne etapy montażu szyby:

KROK 1

Na samym początku wypełniana jest karta pracy i dobierana jest odpowiednia szyba do danego modelu samochodu. Należy sprawdzić jej kompletność i brak istnienia ewentualnych uszkodzeń.

KROK 2

W kolejnym etapie zabezpiecza się wnętrze auta pokrowcami.

KROK 3

Następnie należy zdemontować wycieraczki, uszczelki i klipsy oraz lusterko wewnętrzne, kamery i sensory.

KROK 4

Dalszy krok to wycięcie szyby oraz jej usunięcie przy użyciu linki stalowej lub wygodnych noży - ręcznych, pneumatycznych lub elektrycznych.

KROK 5

Powierzchnię otworu należy starannie oczyścić z resztek starego kleju i ewentualnej korozji.

KROK 6

Gdy zastosowane preparaty chemiczne odparują, można przystąpić do nałożenia warstwy nowego kleju.

KROK 7

To najważniejszy krok - instalacja nowej szyby. W trakcie jej schnięcia ponownie są montowane usunięte wcześniej elementy, a następnie należy ustawić i przetestować sensory deszczu i światła a także działanie wycieraczek i sprawdzić szczelność nowej szyby.

Należy pamiętać, że proces wiązania kleju trwa kilka dni, dlatego przez jakiś czas po montażu szyby zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas użytkowania samochodu.

Ile kosztuje wymiana szyb samochodowych w Zielonej Górze?

Jeśli szyba czołowa w samochodzie jest uszkodzona, trzeba zdecydować się na naprawę szyby w Zielonej Górze. W zależności od warsztatu cennik wymiany szyb samochodowych w Zielonej Górze może się różnić. Sporo też zależy od rodzaju pojazdu i dodatkowych właściwości szyby. 

Czy wymiany szyby samochodowej można dokonać samemu?

Posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia oraz chcąc nieco zaoszczędzić, można spróbować wymienić szybę w swoim samochodzie samodzielnie. My natomiast zalecamy, aby jednak w tym przypadku skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu, zajmującego się wymianą i naprawą szyb. Jeśli w trakcie montażu szyby zostaną popełnione błędy, a przez to szyba nie zostanie prawidłowo zainstalowana, w konsekwencji może dojść do powstania przecieków a nawet pęknięć nowej szyby. Jeśli zatem szyba wymaga wymiany, poszukaj najlepszy polecany serwis, specjalizujący się w montażu szyb w Zielonej Górze i umów wizytę.

Naprawa szyb samochodowych w Zielonej Górze — usługa w serwisie

Jeśli uszkodzenie szyby jest drobne, jest to lekkie pęknięcie lub odprysk, fachowy warsztat samochodowy w Zielonej Górze może się podjąć naprawy szyby. Warto zwrócić uwagę, aby wybrać rzetelny serwis w Twojej okolicy, który nie tylko gwarantuje szybką i miłą obsługę, ale przede wszystkim dysponuje odpowiednimi narzędziami i wykwalifikowanymi pracownikami. Dzięki temu można mieć pewność, że naprawa szyb zostanie wykonana fachowo, a przede wszystkim skutecznie i uszkodzenie po naprawie będzie niemal niewidoczne.

Przyciemnianie szyb samochodowych w Zielonej Górze

Coraz częściej poszukiwaną w sieci usługą jest przyciemnianie szyb samochodowych. Jest to usługa znajdująca się w ofercie wielu serwisów samochodowych a najpopularniejszą metodą jest zastosowanie specjalnej folii. Dokładna i starannie wykonana aplikacja poprawi estetykę pojazdu i zwiększy prywatność a także zagwarantuje ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre państwa mają prawem określone ograniczenia w zakresie dopuszczalnego poziomu przyciemnienia. 

Regeneracja i wymiana auto szyby w Zielonej Górze — podsumowanie

Regeneracją i wymianą auto szyb w Zielonej Górze zajmuje się wiele warsztatów. Najlepiej jednak wybrać wśród nich ten, w którym klient może liczyć na fachowe doradztwo a swoje usługi oferuje kompleksowo.  Niewłaściwie wykonana próba naprawy uszkodzenia szyby może wpłynąć na widoczność podczas prowadzenia pojazdu a to stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Zapraszamy zatem do wcześniejszego zapoznania się z opiniami o warsztacie, który w swojej ofercie posiada m.in. usługę naprawy i wymiany szyb w samochodach.