Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Głogów - jak wygląda wizyta w SKP?

opona w stacja kontroli pojazdów w Głogowie

Wszystkie pojazdy, zarówno osobowe, jak i ciężarowe, które poruszają się po polskich drogach, muszą posiadać ważny dokument, potwierdzający ich właściwy stan techniczny oraz dopuszczenie do ruchu drogowego.  W tym celu wykonuje się badanie techniczne w Podstawowej lub Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów – SKP. Taka kontrola stanu technicznego powinna być przeprowadzana regularnie.

Przegląd Techniczny czy badanie okresowe — jakie są różnice

Badanie techniczne samochodu to nie to samo co przegląd techniczny, a mimo to są to operacje mylone przez kierowców. Na przegląd jeździmy do mechanika lub serwisu, natomiast badanie techniczne musi się odbyć w Stacji Kontroli Pojazdów. Jest to kontrola stanu samochodu, która dopuszcza go do ruchu drogowego. Badanie to jest obowiązkowe i absolutnie nie może być przeprowadzone w warsztacie samochodowym.

Ponadto przegląd techniczny, zwany też przeglądem okresowym to de facto naprawa uszkodzonych elementów, a także wymiana filtrów i olejów. Podczas badania okresowego nic takiego nie ma miejsca, gdyż jest weryfikacja sprawności auta i wskazanie nieprawidłowości.

Kiedy wykonać przegląd auta w Głogowie?

Badanie techniczne zgodnie z polskim prawem powinniśmy zazwyczaj wykonywać raz w roku w Stacji Diagnostycznej w Głogowie. Jeśli samochód został dopiero co zakupiony w salonie jako nowy, na pierwszy przegląd należy się udać przed upływem 3 lat, licząc od dnia zarejestrowania auta.

Może się zdarzyć też, że uszkodziliśmy samochód i policja odebrała nam dowód rejestracyjny auta. W takiej sytuacji musimy jak najszybciej naprawić uszkodzenia, a następnie udać się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Głogowie i odebrać stosowne zaświadczenie, które upoważnia z kolei do odbioru dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Stacja diagnostyczna Głogów – zakres usług SKP

Stacje Kontroli Pojazdów w Głogowie odpowiedzialne są przeprowadzanie okresowych badań technicznych samochodów osobowych, motocykli oraz ciągników rolniczych, naczep i przyczep. Ponadto wykonują kontrole stanu technicznego pojazdów zasilanych gazem, rejestrowanych po raz pierwszy w Polsce, po wypadku drogowych, skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego.

Diagnostykę samochodów w Głogowie przeprowadza się, wykorzystując nowoczesny sprzęt zaawansowany technologicznie, pozwalający na precyzyjne i dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i wskazanie wszelkich nieprawidłowości.

W naszej stacji możesz wykonać również przegląd auta w Głogowie przed zakupem na rynku wtórnym. Odwiedzaj nas regularnie i przekonaj się, że przegląd samochodu w SKP w Głogowie na ul. Elektryczna 1a to Twój najlepszy wybór!

Kompleksowy przegląd samochodu w Głogowie — Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów

Przegląd Rejestracyjny w Głogowie ma na celu dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego. Jeśli w trakcie badania diagnosta wykryje usterki zagrażające bezpieczeństwu na drodze, ma on stosowne uprawnienia, aby zatrzymać dowód rejestracyjny. W naszej stacji świadczymy usługi kompleksowo, a do każdego przeglądu podchodzimy z wielką starannością o każdy szczegół i jest on podzielony na 3 części:

  • identyfikacja pojazdu;
  • sprawdzenie dodatkowego wyposażenia w przypadku pojazdów z LPG i CNG;
  • ocena stanu podzespołów i układów pojazdu.

W każdym przypadku diagnosta jest zobowiązany do tworzenia pełnej dokumentacji wraz z opisem przebiegu badania, a ewentualne usterki są wprowadzane do systemu. W przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu kierowca ma obowiązek usunąć usterki w przeciągu 14 dni i stawić się ponownie na badaniu w SKP.